Ach, jak sladké!

25. února 2013 v 19:21 | autor: Obscuro |  Poradna pana L.
Zatím to vypadá, že knížky z červené knihovny se jen tak prodávat nepřestanou, takže se zmíním i o nich, ačkoliv zde není nic z toho, co by Peklo (a.s.) upřednostňovalo. Nicméně jde nám především o výdělek, takže k věci.
Romantické knihy jsou zřejmě tím nejjednodušším, co můžete napsat. Je to jakási moderní obdoba pohádek určená výhradně pro ženy. Nejdříve se zmíním o hlavních postavách. Hlavní postavou musí být žena! To je nejdůležitější pravidlo. Žena, která si ve svém životě zažila to nejhorší. Uvedu příklad:
Mladá naivní žena se vdala za krásného muže. Vyrazili spolu na svatební cestu, ale při cestě po Amazonce spadl její muž do vody, kde ho napůl sežral krokodýl. Díky přítomnému všehoschopnému lékaři se povedlo manžela zachránit, ale přišel o obě nohy. Žili spolu ještě dva roky, ale pak ji manžel podvedl se zahradníkem a podal žádost o rozvod.
Vidíte, že příběh je postaven na čisté absurditě, je nutné, aby se čtenářka vžila do role slabé a osudem zničené ženy. Měřítko úspěšnosti je dáno počtem spotřebovaných papírových kapesníčků. Další nezbytnou postavou je muž, který dá ženě nový smysl života. Tento muž musí být vysoký, opálený a především bohatý. Opět vám to předvedu na předchozím příkladu.
Žena, jež je po rozvodu na dně, se vrátí zpět do Amazonie, aby utekla před strastmi života. Zde narazí na doktora, který zachránil jejího bývalého manžela. Zamilují se do sebe a doktor ji nabídne, aby s ním žila v jeho pohádkovém sídle, kde po zahradě běhají roztomilé srnky.
Poté, co se zdá, že spolu budou hlavní hrdinové žít šťastně až do smrti je čas na zvrat. V nejlepším v případě by mělo být zvratů několik, ale já uvedu jako příklad jen jeden.
Jednoho dne sídlo navštíví právník. Oznámí ženě, že je předvolána k soudu za pokus o vraždu jejího manžela, který tvrdí, že ho tehdy na svatební cestě do vody shodila.
Jak vidíte, jedná se o obvinění neopodstatněné a neprokazatelné, které navíc nesmyslně přichází až po několika letech od nehody. Má za účel vykreslit bývalého muže jako bezcitného zmetka, který touží po neštěstí své bývalé ženy. Nicméně jelikož se jedná o romantický příběh pro ženy, musí mít dobrý konec.
U soudu se díky svědectví doktora prokáže, že žena je nevinná. Bývalý manžel je obviněn z křivého nařčení a poslán do vězení. Žena a doktor se vezmou a odstěhují se do Afriky, kde pomáhají malým černouškům.
Je zřejmé, že napsat takovýto román není žádná dřina, ačkoliv člověk musí literaturu vskutku nenávidět, aby něco takového napsal, tak či tak jde především o peníze a o výdělcích dnes kvalita nerozhoduje, takže se chopte oblíbeného textového editoru a vzhůru do toho. Příště se podíváme na příběhy postapokalyptické.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama